Czym jest impotencja? Główne przyczyny, czynniki ryzyka, wiek i leczenie zaburzeń erekcji

Czym jest impotencja ? Czy impotencja różni się od zaburzeń erekcji? Jaka jest dokładnie definicja impotencji ?

Impotencja – inaczej nazywana zaburzeniami erekcji – to stan, w którym penis nie jest w stanie uzyskać lub utrzymać erekcji podczas stosunku płciowego. Nie należy tego mylić z przedwczesnym wytryskiem, podczas którego mężczyzna zbyt szybko osiąga orgazm podczas seksu.

Co sprawia, że ​​mężczyzna staje się impotentem?

Na tę dolegliwość zwykle chorują starsi mężczyźni, ale może ona dotyczyć także młodszych mężczyzn, zwłaszcza jeśli cierpią na choroby współistniejące, które powodują niezdolność do utrzymania erekcji . Istnieją również czynniki psychologiczne, które mogą wpływać na zdolność mężczyzny do uzyskania erekcji.

Co powoduje impotencję?

W większości przypadków zaburzenia erekcji (impotencja) występują, gdy przepływ krwi do prącia jest ograniczony. Z zaburzeniami erekcji wiąże się kilka schorzeń. Obejmują one:

  • Cukrzyca
  • Choroby nerek
  • Stwardnienie rozsiane
  • Uraz rdzenia kręgowego
  • Uraz
  • Neuropatia obwodowa
  • Otyłość

Do innych przyczyn impotencji zaliczają się także czynniki psychologiczne, takie jak stres, stany lękowe i depresja. Niski poziom testosteronu może również prowadzić do impotencji i może wymagać hormonalnej terapii zastępczej .

Badania pokazują, że impotencja występuje u około 40% mężczyzn w wieku 40 lat i prawie 70% mężczyzn w wieku 70 lat. Jeśli czujesz, że cierpisz na zaburzenia erekcji i nie jesteś pewien, co jest przyczyną, najlepiej będzie jeśli zwracasz się o poradę lekarską do specjalistów zajmujących się zdrowiem seksualnym, aby mogli udzielić Ci informacji zdrowotnych i omówić odpowiednie opcje leczenia.

Czynniki ryzyka: co powoduje impotencję u młodych ludzi?

Czynniki ryzyka impotencji u mężczyzn waga wiek stres

What Is Impotence? Main Causes, Risk Factors, Ages & ED Treatment

W przypadku młodszych osób istnieją czynniki ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia impotencji. Picie zbyt dużej ilości alkoholu utrudnia utrzymanie erekcji niezależnie od wieku. Możesz także rzucić palenie, ponieważ jest to jedna z głównych przyczyn impotencji .

Nadwaga wpływa również na zdolność naczyń krwionośnych do krążenia krwi w całym organizmie, szczególnie w obrębie penisa. Podobnie jest z nadużywaniem substancji psychoaktywnych (narkotyków).

Jeśli cierpisz na chorobę układu krążenia lub zaburzenia neurologiczne, udaj się do kliniki i porozmawiaj z lekarzem, aby uzyskać odpowiednie leczenie i leki, które pomogą Ci ponownie cieszyć się stosunkiem płciowym.

Co może powodować impotencję u sprawnych fizycznie mężczyzn?

Impotencja dotyka dużą liczbę mężczyzn z wielu różnych powodów, a oczekuje się, że do 2025 r. na całym świecie zaburzenia erekcji wzrosną do 322 milionów mężczyzn .

Z tego powodu trudno jest podać uniwersalną odpowiedź. Jeśli jednak jesteś sprawny fizycznie i nadal masz trudności z uzyskaniem erekcji, problem może mieć podłoże psychiczne.

Czy masz problemy w związku? Czy masz depresję? Stres i powiązane problemy mogą przyczynić się do niemożności utrzymania erekcji podczas stosunku. W takim przypadku możesz odnieść korzyść ze zmiany stylu życia, aby zachować szczęście psychiczne. Umówienie się na wizytę u specjalisty ds. zdrowia psychicznego może pomóc w rozwiązaniu problemów seksualnych.

Możesz także porozmawiać ze swoim partnerem lub partnerami na temat wprowadzenia zmian w sposobie uprawiania seksu. Jeśli zwykłe ruchy nie podniecają Cię, urozmaicenie sypialni może zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie erekcji.

Twój penis może lepiej reagować na różne pozycje. Włączenie zabawek erotycznych może również nadać nowy wymiar Twojemu życiu seksualnemu.

W jakim wieku mężczyźni stają się impotentami?

Czy impotencja dotyka każdego mężczyzny w pewnym momencie jego życia? A jeśli tak, to w jakim wieku mężczyźni stają się impotentami ?

Większość (74%) mężczyzn zacznie zauważać fizyczne zmiany w swoich ciałach w wieku od 53 do 59 lat. Jest to również czas, kiedy większość z nich będzie cierpieć na impotencję. Jednak u niektórych osób impotencja pojawia się dopiero po 60. roku życia.

W pewnym momencie mężczyzna nieuchronnie zauważy, że zaburzenia erekcji staną się częścią jego życia, ponieważ przepływ krwi nie będzie wystarczająco silny, aby trwać wystarczająco długo, aby odbyć stosunek. Zawsze jednak mogą udać się do lekarza, aby zasięgnąć porady lekarskiej i otrzymać przepisane leki.

Jakie metody leczenia są dostępne w przypadku zaburzeń erekcji?

Opcje kliniki leczenia impotencji ED

What Is Impotence? Main Causes, Risk Factors, Ages & ED Treatment

Nawet jeśli cierpisz na impotencję, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ponownie uzyskać erekcję.

Pierwszym krokiem jest udanie się do kliniki i zasięgnięcie porady lekarskiej u lekarza zajmującego się zaburzeniami erekcji. Dzięki temu będziesz mieć lepszy pogląd na pierwotną przyczynę problemu i dostępne metody leczenia.

Istnieją leki doustne, które można przyjmować, takie jak Sildenafil (Viagra), Tadalafil (Cialis, Adcirca), Wardenafil (Levitra, Staxyn) i Avanafil (Stendra). Leki te rozluźniają mięśnie penisa, powodując zwiększenie przepływu krwi. Kiedy będziesz pobudzony seksualnie podczas stosowania tych leków, uzyskasz erekcję.

Ale nie możesz sam zdobyć tych leków. Mogą być niebezpieczne, szczególnie jeśli u pacjenta występuje choroba serca, niewydolność serca w przeszłości lub niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie).

Jeśli masz niski poziom testosteronu, najlepszym sposobem na pozbycie się objawów może być terapia zastępcza testosteronem .

Jak zająć się przyczynami impotencji u mężczyzn, którzy nie lubią brać leków

Istnieją terapie dla tych, którzy nie lubią brać leków. Pompki do penisa (nazywane również urządzeniami do erekcji próżniowej) to urządzenia zasilane ręcznie lub na baterie, do których wkłada się penisa.

Kiedy już będziesz gotowy, uruchom pompę, aby całe powietrze zostało wyssane. Wytworzona próżnia zmusi krew do napływu do penisa, co doprowadzi do erekcji. Następnie zakładasz pierścień napinający, który utrzyma krew na miejscu przed wyjęciem pompy.

Możesz także osiągnąć erekcję penisa, poddając się operacji i wszczepiając implant prącia. Są to nadmuchiwane lub zginane pręty, które wkłada się do penisa. Chociaż każde z tych urządzeń ma swoje zalety i wady, oba skutecznie powodują erekcję u mężczyzn z impotencją, gdy są oni gotowi na stosunek.

Możesz także spróbować porozmawiać ze swoim partnerem, aby pozbyć się niepokoju związanego z niemożnością uzyskania erekcji i wpływem, jaki może to mieć na Ciebie. Rozwiązanie problemu lęku może zdjąć z Ciebie część ciężarów i sprawić, że będziesz bardziej zrelaksowany.

Ważne jest również, aby porozmawiać o dostępnych możliwościach, takich jak operacja w klinice lub przyjmowanie leków.

Jeśli przyczyną zaburzeń erekcji są problemy w związku, powinieneś porozmawiać ze swoimi partnerami o swojej niezdolności do współżycia seksualnego i o tym, jak mogą pomóc.

Często zadawane pytania dotyczące zaburzeń erekcji (impotencja)

Jaka jest główna przyczyna impotencji?

Impotencja jest zwykle spowodowana brakiem przepływu krwi do obszaru naczyniowego ciała. Czasami jest to spowodowane czynnikami psychologicznymi, alkoholem, paleniem, otyłością i innymi powiązanymi schorzeniami.

Jakie są oznaki impotencji u mężczyzny?

Mężczyzna jest impotentem, jeśli nie jest w stanie stale uzyskać lub utrzymać erekcji. Pamiętaj, że czasami mężczyźni mają problemy z uzyskaniem erekcji. Jeśli nadal możesz uprawiać seks w większości przypadków, jest bardzo prawdopodobne, że nie masz zaburzeń erekcji i nie potrzebujesz na to lekarstwa.

Czy impotencję można wyleczyć?

Leczenie impotencji zależy od przyczyny objawów. Jeśli jest to zaburzenie psychiczne, można je leczyć, rozmawiając z pracownikiem służby zdrowia. Jeśli jest to spowodowane chorobą taką jak cukrzyca, lekarz może przepisać lek łagodzący objawy lub zalecić ćwiczenia, takie jak ćwiczenia mięśni kegla . Jeśli jest to spowodowane podeszłym wiekiem, lekarz może zalecić operację lub leki doustne, które pomogą Ci uporać się z problemami.

Co oznacza impotencja?

Zaburzenia erekcji (impotencja) to stan, w którym mężczyźni nie są w stanie uzyskać erekcji lub utrzymać jej wystarczająco długo, aby odbyć stosunek płciowy. Istnieje wiele przyczyn impotencji, dlatego należy udać się do kliniki w celu uzyskania porady lekarskiej, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną problemu.

Website | + posts

Jest dietetykiem z 11-letnim doświadczeniem w dziedzinie żywienia i 6-letnimi badaniami w dziedzinie nauk o zdrowiu, na temat których opublikowała liczne artykuły w indeksowanych czasopismach naukowych. Oprócz pracy w zakresie żywienia i badań prowadzi także recenzje leków i suplementów, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem w ocenie tych produktów. Obecnie pracuje jako Konsultant Żywieniowy, gdzie wykorzystuje swoją rozległą wiedzę i umiejętności, doradzając osobom i organizacjom, jak poprawić swoje zdrowie poprzez odżywianie.

Dodaj komentarz